Kārumu receptes

Ogu saldējumsWhatsApp Image 2020-04-05 at 10.40.11

Dēļ šī saldējuma manās mājās visas saldētās ogas ātri pazūd. Ideāli ir visas skābās – upenes, jāņogas…. kas nereti stāv gadiem.

Sastāvdaļas: 1 sauja saldētu ogu (ļoti gardi sanāk gan ar upenēm gan ar jāņogām, gan arī ar avenēm), 1 istabas temperatūrā banāns

Liek 1 sauju saldētu ogu, virsū vienu banānu un ar rokas blenderi sablendē līdz veidojas viendabīga masa. Galvenais istabas temperatūras banānu likt augšā un sākt blenderēt to, lai izveidotos šķidrums un varētu pēc tam tikt pie saldētajām ogām.

 

Banānu – auzu keksiņiDSC06242

Bija vieni no pirmajiem keksiņiem, ko gatavoja savam dēlam, kad viņš vēl nebija sasniedzis gada vecumu.

Sastāvdaļas: 1 glāze pilngraudu miltu, 1/2 glāze auzu pārslu, 80g smalki sarīvēts ābols/bumbieris*, 1 glāze augu vai parastā piena, 1 ola, 4 ēdamkartes eļļas, 3 banāni,  1 tējkarote sodas*

Pagatavošana:

Paņemam liela izmēra bļodu, kurā ar dakšiņu viegli saspaidam banānu, pēc tam liekam klāt olu, miltus, eļļu, pienu u.c. sastāvdaļas. Paralēli sarīvējam uz smalkas rīves vai sablendējam saldu ābolu, kas šinī gadījumā aizvietos mums cukuru un pievienojam klāt pirms tam jau sagatavotajai masai. Masu izmaisam līdz tā kļūst viendabīga, ja nepieciešams varam ņemt palīgā putotāju un visbeidzot liekam sagatavoto mīklu keksiņu formās.

*ievērojam sodu beram šķidrā masā! Bet cepamo pulveri ja izmantojam – tad cietā masā, piemēram, miltos.

Cep vidēji 180 grādos 30 minūtes.

 

WhatsApp Image 2020-04-05 at 18.02.49Šokolādes keksiņi

Sastāvdaļas:100g sviests, 2 olas, 60g auzu milti, 50g kviešu milti, 2 banāni*, 50g kakao, 1 ēdk. cepamais pulveris, 160g piena

Izkausē sviestu, sarīvē banānu pievieno masai, kakao, pienu, cepamo pulveri sajauc ar miltiem un visu masu izmaisa līdz tā kļūst viendabīga.

Cep 180 grādi ar ventilaroru 20 minūtes

*Var dalīt arī 100g cukura, 100g banāna (tā, protams, būs saldāk)

 

Turku zirņu cepumiWhatsApp Image 2020-04-26 at 13.33.57

Atceramies turku zirņu šķidrumu neizliet izlietnē, bet pataupam un no tā var pagatavot gardus bezē cepumus vai izmantot olu vietā gatavojot kādu citu ēdienu. Jā, pat omleti var izcept. 🙂

Sastāvdaļas:

200g konservētu turku zirņu, 1/2 glāze cukura, 1/2 glāzi auzu milti,  30g sviesta, 2 ēdk. kakao, 1/2 tējk. sodas

Dotās sastāvdaļas sablenderē, pašās beigās pievieno sodu un kakao.

Cep 180 grādos ar ventilatoru 20 minūtes

 

Grauzdētas baltās pupiņasProcessed with VSCO with a5 preset

Sastāvdaļas: 200 – 400g konservētas baltās pupiņas*, 1-2 ēdk. eļļas*, drupināti ķiploki, pētersīļi, nedaudz citrona sula (taču šeit droši var improvizēt un pievienot sev mīļu garšvielu maisījumu)

*Ja 200g baltās pupiņas, tad 1 ēdk. eļļas. Bet var gatavot arī ar turku zirņiem. Tie izdodas pat kraukšķīgāki. 

Nosusina pupiņas. (var ņemt palīgā papīra dvieli) Uz cepampannas izklāj cepamo papīru un liek baltās pupiņas, kas sajauktas ar eļļu un garšaugiem. Cep 170 grādos ar ventilatoru 40 minūtes. Turku zirņus 30 minūtes.

 

Mandeļu kūka

Šī ir kūku, ko reiz mēdzu gatavot, kad brauca ciemos mana draudzene ar meitiņu, kurai ir piena olbaltumvielu nepanesība. Jā, man dikti patīk pielāgot ēdienkarti katra ēšanas ierobežojumiem un filozofijai. 

Sastāvdaļas: Pamatnei 300g mandeļu miltu, 4 olas, 100g cukura. Krēmam: 0,5l piens (var izvēlēties augu pienu), 2 olas, 80g cukurs, 3 ēdk. miltu pēc izvēles

Gatavojot biskvītu sakuļ olas ar cukuru. Tad palēnām iecilā mandeļu miltus. Cep 160 – 170 grādos 30 minūtes.

Gatavojot krēmu liek uz plīts katliņā 0,5l pienu ar cukuru, paralēli sakuļ olas ar miltiem. Kad piens ir uzsilis liek sakultās olas un maisa līdz krēms sabiezē.

 

Author: edamarlizeti

sertificēta uztura speciāliste Bērnu Klīniskā universitātes slimnīca, Šarlotes poliklīnika, klīnika ''Vesels bērns''

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: